Królowa Śniegu była witarianką!


Dawno, dawno temu żyła sobie Królowa Śniegu. Lubiła zimno i jadła wyłącznie surowe jedzenie, dzięki temu była wiecznie zdrowa, piękna i młoda…

Tak naprawdę nie jest to bajka, bo ową „Królową” była Aleksandra Zajączek, zwaną również Lodową Damą. Urodzona w 1754 roku, poślubiła polskiego namiestnika Królestwa Polskiego i generała armii napoleońskiej Józefa Zajączka. W bardzo młodym wieku tańczyła na dworze hetmana wielkiego litewskiego Michała Kazimierza Olgińskiego, a wieku 15 lat została primadonną w baletu dworskiego. Zasłynęła w całej Europie nie tylko dzięki swemu urokowi, urodzie i charyzmie, ale też nieprzemijającej młodości. W wieku 90 wszyscy dawali jej nie więcej niż 50 lat! W wieku 82 lat Balzak dawał jej najwyżej 35.  Gdy miała 70 lat pojedynkowali się o nią 30 -latkowie, jeden nawet  stracił życie.

zajaczkowa[1]

Generałowa w wieku 70 lat.

Czy Aleksandra odziedziczyła niesamowite geny? Być może, niemniej jednak ciężko pracowała całe życie na swoją urodę. Większość publikacji na jej temat skupia się na jej zamiłowaniu do zimna. Pierwsza dama Królestwa Polskiego spała zawsze przy otwartym oknie, nawet zimą przy siarczystych mrozach. Latem kazała sobie umieszczać balie wypełnione lodem pod łóżkiem i zmieniała łóżka kilkakrotnie w ciągu nocy, aby zanurzyć się w chłodnej pościeli.

ice-formations

Rankiem nie przychodził koniec tych tortur, bowiem brała kąpiel w lodowatej wodzie, po czym udawała się biegać boso po łąkach lub jeździć konno, a później nacierała ciało lodem i woskiem.

ice-close-up

Zimno było jej sprzymierzeńcem i obecna nauka – krioterapia potwierdza dobroczynne działanie zimna na nasz organizm. Nauka tak naprawdę uczy się tego, co natura już dawno temu wymyśliła.

ice-bed

Z takiego łoża Lodowa Dama byłaby bardzo zadowolona!

1560738_10152175490176772_477266343_n

Przygotowania do snu w Pałacu Namiestnikowskim 😉

ALE!!! Mimo iż wymieniana jest dieta generałowej, nikt w mediach się w to nie zagłębia. Otóż Aleksandra była WITARIANKĄ! Jadła surowe warzywa i owoce, a jeśli już były ugotowane, to spożywała je tylko na zimno.

fruit-13

Cóż za niespodzianka! 😉  Surowe, żywe jedzenie, w takiej postaci jak stworzyła je Natura są dla nas idealne. Dostarcza kompleksu witamin, minerałów, enzymów i niezbędnych kwasów tłuszczowych (oraz setki, tysiące składników, które naukowcy dopiero zaczynają odkrywać) dla osiągnięcia i utrzymania wspaniałego zdrowia.

fruits-3_l

Zwierzęta w naturze nie gotują swojego pożywienia i nie starzeją się tak jak ludzie. Zachowują sprawność i wigor do ostatnich chwil. Nie siwieje im sierść, nie mają artretyzmu, cukrzycy, ani zawałów serca. Natura nie chce, żebyśmy chorowali, a około 70 trylionów (70.000.000.000.000) komórek naszego ciała od momentu narodzin do śmierci pracuje na to, abyśmy mogli cieszyć się życiem na najwyższym jego poziomie! Gdybyśmy potrzebowali gotowanego jedzenia, rodzilibyśmy sie z kuchenką i garnkiem w ręku.
Każdy witarianin potwierdzi, że po przejściu na ten tryb życia poczuł się o wiele lepiej, wyzdrowiał  i odmłodniał zarówno psychicznie, jak i fizycznie.
Wszyscy znamy współczesne przykłady surojadków, o których czas zapomniał:

tonya-zavasta

Tonya Zavasta, 54 lata

Annette-Larkins

Anette Larkins, w wieku 71 lat

 

brian_annmarie_clement

Dr Brian Clement, około 70 lat

Dr.-Robert-Young

Dr Robert O. Young, 64 lata

Jestem bardzo ciekawa skąd generałowa Zajączkowa czerpała swoje informacje, bo na pewno nie były one bardzo powszechne w XVIII wieku. Wyobrażacie sobie bycie witarianinem w tych czasach? A myślimy, że obecnie jesteśmy w mniejszości! Tak, ona była żoną namiestnika mieszkała w Pałacu Namiestnikowskim, obecnie Prezydenckim, miała służbę i dni mijały jej beztrosko na hasaniu konno po polach i balach na europejskich salonach. Nie miała szefów, nie stała w korku ani nie spłacała kredytu we frankach. Ale kto by tak chciał się poświęcać? Szczególnie, że mogła opływać w luksusy, a ludzie na pewno patrzyli na nią jak na dziwaczkę.

palac namiest

Pałac Namiestnikowski, obecnie Prezydencki.

My żyjemy w erze informacji, mamy je na wyciągnięcie ręki, szczególnie Internet pozwala nam dotarcie do każdego praktycznie zagadnienia, możemy sami szerzyć informacje za pomocą rozmów z przyjaciółmi, książek, blogów i filmików na youtube całemu światu, a przede wszystkim własnym przykładem. Bądź zmianą, którą chcesz widzieć we wszechświecie, jak mówił Ghandi.
Lodowa Dama zmarła podobno w wieku 9o lat. Została pochowana w kościele o. Kapucynów w Warszawie przy ulicy Miodowej i  można tam znaleźć tablicę upamiętniającą jej życie.

tablica_aleksandra_zajc485czkowa_koc59bcic3b3c582_kapucync3b3w_05

nnn

 

Ania
About me

To update Biographical Info , go to: http://yourwebsite/wp-admin/profile.php

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *