Gorączka Świąteczna


W piątek byłam przelotem w Mediolanie. Niestety padało, było strasznie wilgotno, więc nie przeszłam wszystkich znanych mi rewirów. Tak w ogóle, to nie polecam wybierać się do tego miasta, chyba że jesteście w okolicy, można wpaść na pół dnia, czy 1 dzień. Mediolan to jedno z najbrzydszych włoskich miast, sami Włosi tak twierdzą. A znaleźć brzydkie miasta we Włoszech jest raczej trudno, więc taka jest skala porównawcza. Jedyne atrakcje Mediolanu wg mojej skromnej opinii znajdują się w okolicach Duomo:

???????????????????????????????

1. DUOMO to piękna katerda, jedna z największych kościołów na świecie. Legenda miejska głosi, że w XIX wieku, gdy Mediolan przestał być miastem austriackim, Włosi zawarli umowę z Austrią, że po ukończeniu renowacji również katedra przejdzie w ręce Austriaków. Z tego powodu renowacja nigdy się nie ukończyła, gdy kończą renowację jednego odcinka, zaczynają następny i tak dookoła. Ostatnio odsłonięto po kilku latach fasadę i w końcu mogłam ją obejrzeć.

???????????????????????????????

2. GALERIA VITTORIO EMANUELE II, zaraz obok Duomo. Jest to zabytkowy pasaż handlowy, pierwsza we Włoszech konstrukcja ze szkła i żelaza.

???????????????????????????????

Wejście do galerii od strony Duomo

???????????????????????????????

gfalleria

3.  TEATRO ALLA SCALA – najsłynniejsza opera we Włoszech i jedna z najsłynniejszych na świecie.

la-scala-1_l

4. Obraz Leonarda da Vinci „OSTATNIA WIECZERZA” – trzeba się jednak zapisać kilka miesięcy (!) wcześniej, żeby go obejrzeć.

davinci-lastsupper-high-res-2-nowatmrk (1)

Jeśli jesteście zainteresowani zakupami, to rzeczywiście jest bardzo dużo sklepów z ubraniami, faktycznie jak przystało na stolicę mody, można skoczyć na „shopping” począwszy długaśnej ulicy Corso Buenos Aires, gdzie znajdziecie „normalne sklepy” do słynnej Montenapoleone, gdzie każdy ma okazję poczuć się jak Kopciuszek lub Julia Roberts w “Pretty women” i spotkacie wiele postaci jak Miranda Pristly, graną przez Meryl Streep w filmie “Diabeł ubiera się u Prady” oraz męskie odpowiedniki 😉

972769 FOLLA PER LO SHOPPING, LUMINARIE PER LE FESTE NATALIZIE

images

Gdzieś pomiędzy jest La Rinasciente – kolejne centrum handlowe w okolicach Duomo. Właśnie tam znalazłam kilka ciekawostek wśród kulinarnych produktów delikatesowych, jako że bardziej mnie to interesuje niż kolejne buty czy bluzka.
Jednak teraz buty można znaleźć już także wśród wyrobów cukierniczych! Kto ma ochotę na czółenka z najnowszej kolekcji wiosna –lato 2014?

unnamedyes

Scarpa-Borsa-940x837

Kolejnym odkryciem była woda. Zwykła woda (wg mnie), ale za to w niezwykłej butelce, którą kojarzyłam z jakiegoś dokumentu i wiedziałam, że istnieje taka horrendalnie droga woda. Ta kosztowała 89 euro. Czy ktoś jest spragniony?

unnamed (1)yes

Jednak pomyliłam się, ta woda była tania jak barszcz w porównaniu z tą z półki wyżej:

???????????????????????????????

Starałam się bardzo nie wykonywać gwałtownych ruchów w tej alejce, sfotografować i wyjść z niej jak najszybciej!

DSC00924yes

Kolejną perełką wśród moich odkryć były gorzkie czekolady (na mleczne nawet nie patrzę) z bardzo oryginalnymi składnikami, np. aloesem, absyntem, nasionami konopi czy mlekiem kokosowym!

???????????????????????????????

???????????????????????????????

Czekolada gorzeka z aloesem i czarną porzeczką

Na koniec prezentuję wam niezwykłe posypki, którymi może już niedługo będę posypywać moje desery lub dania 😉 Oto płatki ze srebra i złota! Przecież są bardzo zdrowe, prawda? Na razie wystraszyła mnie cena, ale w przyszłości któż to wie? 😉 😀

???????????????????????????????

Płatki srebra z ceną w euro

???????????????????????????????

Złoty proszek i złote płatki, cena w euro

Przecież srebro i złoto koloidalne w płynie jest uznawane za lek i wielu ludzi wyleczyło się ze strasznych chorób dzięki nim. Nie przesadzajcie jednak z ilością, żebyście nie skończyli jak Papa Smerf, który chyba pił litrami srebro! :O

z14679369Q,Paul-Karason----czlowiek-o-niebieskiej-skorze

A tak na poważnie, to moi drodzy mam nadzieję, że nie daliście się ponieść temu przed świąteczmu szaleństwu i  nie wyrzcacie pieniędzy na bezsensowne gadżety. Czasem, wśród presji otoczenia, mediów i rodziny łatwo jest zapomnieć, że to są tylko 3 dni, a tak naprawdę 2,5 i nie chodzi o to, żeby kupić jak najwięcej i jak najdrożej, tylko żeby pobyć z bliskimi, przełamać dzielące nas bariery, zapomnieć o urazach i przypomnieć sobie, że się KOCHA.

Zamiast zakupów polecam obejrzenie (być może kolejny raz, jak ja 🙂 ) filmu “To właśnie miłość“. Polecam!

KOCHAM!

Ania
About me

To update Biographical Info , go to: http://yourwebsite/wp-admin/profile.php

1 Comment

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *