Ex Minister Zdrowia Włoch: „Mięso jest rakotwórcze”


W końcu ktoś z wysokiego szczebla hierarchii urzędniczej odważył się to powiedzieć! Pozwólcie, że streszczę wam, co powiedział były minister zdrowia Włoch, dyrektor Europejskiego Instytutu Onkologicznego, który swoje życie poświęcił pracy nad leczeniem raka:

„Mięso jest rakotwórcze i wyjawię wam, dlaczego się o tym nie mówi”

Umberto-Veronesi_2

 

Udowodniono naukowo, że ludzie odżywiający się produktami zwierzęcymi mają zwiększone średnio o 30%  ryzyko wystąpienia wielu typów nowotworów, szczególnie nowotworu piersi, okrężnicy, prostaty, trzustki, pęcherza moczowego i płuc. Jedzenie mięsa prowadzi do zwiększenia ryzyka wystąpienia chorób metabolicznych, zaburzeń sercowo – naczyniowych związanych z poziomem cholesterolu we krwi, zawałów serca, cukrzycy i otyłości.
Nadmiar azotu w mięsie jest również przyczyną różnej natury nefropatii (chorób nerek), hiperurykemii (zwiększonego stężenie kwasu moczowego we krwi), podagry i tak dalej.  Nawet drobne dolegliwości, takie jak zaparcia i żylaki są niemal wyłącznie przywilejem tych, którzy żywią się produktami zwierzęcymi.

Profesor Umberto Veronesi , który został uznany za „jednego z czterech największych onkologów stulecia na świecie”, stwierdził że mięso jest rakotwórcze i jest to przyczyną prawie wszystkich chorób zwyrodnieniowych i wezwał ludzi do wykluczenia go z diety. Dodał:
” Wiele osób pyta mnie , dlaczego ludzie nie są tego świadomi. Ponieważ lekarze o tym nie mówią, a opinia publiczna zaprzecza. Podstawową przyczyną jest błędna informacja pochodząca  z uniwersytetów oraz czasopism medycznych . Profesorowie na uniwersytetach uczą nieprawdziwych rzeczy (…) Czasopisma medyczne i naukowe są w znaczniej części uzależnione finansowo od międzynarodowych koncernów farmaceutycznych ( … ) Wielu lekarzy i naukowców , przeprowadzając szeroko zakrojone badania, które maja być przykrywką, są świadomi szkodliwości konsumpcji mięsa , ale mają związane ręce. Ja, który jestem naukowcem o międzynarodowej renomie, mogę sobie pozwolić na luksus mówienia prawdy, gdyby oni tak zrobili, to prawdopodobnie już by nie pracowali.

veronesi
Przemysł spożywczy oraz firmy farmaceutyczne idą ręka w rękę , jeden potrzebuje drugiego, aby przetrwać i te dwa podmioty wspólnie produkują około dwadzieścia razy więcej dochodu niż cały przemysł naftowy na świecie razem wzięty . Więc można dobrze zrozumieć, że interesy ekonomiczne są podstawą tej dezinformacji . Jeśli weźmiecie pod uwagę , że każdy pacjent z nowotworem w USA daje zarobić korporacjom farmaceutycznym około 250.000 dolarów, to zrozumiecie , że ta dezinformacja jest celowa i korporacje te chcą żebyście zachorowali, aby potem udawać, że was leczą . ”

“Verso la scelta vegetariana – il tumore si previene anche a tavola” Umberto Veronesi I Mario Pappagallo.

Myślę, że żaden komentarz nie jest potrzebny. Wyślijcie rodzinie, znajomym, którzy nadal myślą, że jedzenie mięsa jest ok.

Ania
About me

To update Biographical Info , go to: http://yourwebsite/wp-admin/profile.php

2 Comments

Iga
Reply December 6, 2013

masz moze linka do orginalnego artykulu/wywiadu? Jako weganka oczywiscie wiem o tym, ale trzeba przekazac to dalej :) pozdrawiam

  Raw Body and Soul
  Reply December 8, 2013

  Masz racje Iga, jest duzo artykulow na ten temat. Podaje Ci kilka linkow w oryginale:
  http://www.repubblica.it/salute/prevenzione/2011/03/02/news/tumori_alimentazione_peggio_del_fumo-13094322/
  http://www.enpleinair-news.tv/umberto-veronesi-la-carne-e-cancerogena-vi-svelo-il-motivo-per-cui-non-se-ne-parla/
  http://www.queryonline.it/2013/07/10/veronesi-non-lo-ha-mai-detto/

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *